Afbeelding
Foto:

Landmacht houdt grote militaire oefening in Leiderdorp

Algemeen

Ongeveer 125 reservisten van de Koninklijke Landmacht houden op vrijdag 30 en zaterdag 31 oktober een militaire oefening in Leiderdorp. Ook in het Ghoybos in Oud Ade vinden oefeningen plaats. De militairen trainen verschillende vaardigheden, waaronder bewaken, beveiligen en patrouilleren.

Tijdens de oefening voeren de reservisten verkenningen uit en trainen zij hoe ze moeten reageren op uiteenlopende situaties. Defensie probeert de overlast voor inwoners en het verkeer zoveel mogelijk te beperken. Inwoners kunnen op 30 en 31 oktober militairen en militaire jeeps tegenkomen in Leiderdorp.

Militaire bijstand

Het oefenscenario gaat uit van een verhoogde dreiging waarbij vitale objecten en voorzieningen mogelijk doelwit zijn van verstoring of sabotage. De militairen moeten een actueel beeld van de situatie opbouwen, verdachte situaties herkennen en waar nodig optreden. In het scenario vraagt burgemeester van Leiderdorp Tjarda Struik Defensie om militaire bijstand. Een burgemeester kan dit doen als civiele diensten, zoals de inzet van de politie niet voldoende is.  

Oefening bekijken mag

Belangstellenden mogen de militaire oefening op afstand bekijken. Zij moeten daarbij de aanwijzingen van de militairen opvolgen.

De oefening vindt overdag en in beperkte mate ’s nachts plaats. De beveiliging wordt wel 24 uur per dag geoefend. In de nacht wordt zo min mogelijk geoefend om overlast te beperken. Er worden tijdens deze oefening geen helikopters of zware militaire voertuigen door deze militairen gebruikt.

De veiligheidssituatie in Europa is de afgelopen jaren veranderd. Daarom is het belangrijk dat militairen goed voorbereid zijn.

Uit de krant