Afbeelding

De laatste LVU-cursussen van 2025

Algemeen

De Volksuniversiteit Leiderdorp (LVU) sluit het jaar af met enkele bijzondere activiteiten met, zoals gebruikelijk voor de LVU, veel aandacht voor kunst, cultuur en geschiedenis.

Kort voor Kerstmis komt het programma voor het voorjaar 2026 uit, met een brede range van interessante, leerzame en creatieve cursussen, workshops en lezingen. 

• Slachtoffer of moordenares - de twee gezichten van Jacoba van Beieren

Was zij een tragisch slachtoffer van de gebeurtenissen, of een ‘power woman’ die zich in een mannenwereld vrouwhaftig staande hield? Jacoba van Beieren heeft in de wetenschappelijke literatuur en in romans twee gezichten. Was zij schaakspeelster en pion tegelijk? In de lezing laat Dick de Boer beide kanten van Jacoba zien. Lezing, vrijdag 21 november, 14.00 – 16.00 uur (€ 18,50).

• Punch needle – onderzetters borduren

Punch needling is een relaxte borduurtechniek. In deze cursus leer je hoe je met wol, stof en een punch needle prachtige textiele onderzetters maakt, mooi en stevig afwerkt, zodat je ze ook echt kunt gebruiken – of cadeau kunt geven! Een ontspannen, toegankelijke cursus waarbij je spelenderwijs leert borduren in reliëf. Cursus van 4 lessen, start woensdag 26 november, 10.00 – 12.00 uur (€ 120).

• ‘Wie zoet is krijgt lekkers’- historische proeverij rond Sinterklaas

In deze historische proeverij krijg je verschillende Sinterklaaslekkernijen uit het verleden voorgeschoteld, zoals kruid- en pepernoten en de duivekater. Ze worden bereid aan de hand van historische recepten die de docent na afloop met je deelt. Hiernaast krijg je achtergrondinformatie over de oorsprong van Sinterklaas, sinterklaastradities en recepten en ingrediënten. Na deze proeverij ben je goed voorbereid voor het feest van de goedheiligman. Lezing en proeverij, vrijdag 28 november, 14.00 – 16.00 uur (€ 33).

• Michelangelo

Michelangelo Buonaroti (1475 – 1564) is zonder twijfel een van de allergrootste kunstenaars ooit. Aanleiding voor deze lezing is de tentoonstelling ‘De mannen van Michelangelo’ die in het Teylers Museum in Haarlem te zien is van 15 oktober tot en met 25 januari. De tentoonstelling toont de fascinatie van Michelangelo Buonarroti (1475-1564) voor het mannelijk lichaam en de rol die dat speelt in zijn leven en werk. Ruim 20 tekeningen van Michelangelo uit de rijke prentencollectie van het Teylers Museum worden aangevuld met unieke bruiklenen van over de hele wereld, waaronder het marmeren beeld ‘Apollo-David’. Bereid je bezoek aan de tentoonstelling voor en volg de lezing op woensdag 3 december, 14.00 – 16.00 uur (€ 18,50).

Informatie en aanmelding

Het LVU-bureau in De Sterrentuin (van Diepeningenlaan 110, 2352 KA Leiderdorp) is geopend op maandag van 9.00 tot 17.00 uur en op dinsdag- t/m vrijdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur; telefoon 06 28415610 . De LVU is te bereiken per mail (info@volksuniversiteitleiderdorp.nl). Op de website www.volksuniversiteitleiderdorp.nl vind je alle informatie over de lezingen, workshops en cursussen en kun je je ook inschrijven.

Uit de krant