32.800 sigaretten werden maar liefst geteld. | Foto: pr
32.800 sigaretten werden maar liefst geteld. | Foto: pr Foto: pr

6.800 peuken opgeruimd door Straatjutters

Algemeen

De Straatjutters Leiderdorp hebben sinds januari in totaal 39.600 sigarettenpeuken opgeruimd. Tijdens de landelijke opruimactie Plastic PeukMeuk, die zaterdag 4 juli werd gehouden en internationaal bekendstaat als NoButtsDay, werden rondom Winkelhof in een uur tijd 6.800 peuken geraapt.

Daarnaast keerden de vrijwilligers hun peukenbak om om de verzamelde peuken te tellen. Daarin bleken nog eens 32.800 peuken te zitten. Samen komt het totaal over de periode van januari tot en met 4 juli uit op 39.600 peuken.

Volgens de Straatjutters laat het aantal zien hoe groot het probleem van sigarettenpeuken is. Een peuk lijkt klein, maar kan volgens de organisatie ongeveer duizend liter grondwater vervuilen.

De Straatjutters wijzen erop dat het opruimen van peuken het probleem niet oplost. Zij zien meer in een verbod op plastic sigarettenfilters. De Europese Commissie werkt aan maatregelen op dit gebied. Daarnaast hebben 38 Nederlandse gemeenten, waaronder Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag, zich uitgesproken voor een verbod op sigarettenfilters vanwege de microplastics en zware metalen die in het milieu terechtkomen.

De Straatjutters Leiderdorp bestaan uit dertig vrijwilligers. Vijftien van hen namen zaterdag deel aan de opruimactie.

Afbeelding

Uit de krant