Afbeelding

Open Dag Land van Ons Perceel Oud Ade

Algemeen

Op zondag 12 juli van 11.00 tot 15.00 uur zet Land van Ons de hekken van perceel Oud Ade wijd open voor de jaarlijkse Open Perceeldag.

Wil je weten hoe dat eruitziet: rijstvelden in de polder? Ben je benieuwd hoe wetenschappelijk onderzoek naar nachtvlinders en slootleven in zijn werk gaat? Of wil je met eigen ogen zien hoe biologisch boeren het verschil kan maken? Kom dan naar de Open Dag om een route te lopen langs alle bijzonderheden en het stellen van al je vragen. Ook kinderen zijn van harte welkom!

Ontdek het Polderlab

Studenten en medewerkers van de Universiteit Leiden doen al meer dan vijf jaar metingen en experimenten op dit perceel.

Zij vertellen tijdens het Open Huis van alles over hun onderzoek naar onder andere toekomstbestendige gewassen, CO2- en methaanuitstoot in het veenweidegebied en de optimale grondwaterstand.

Jan van der Poel, veeboer en pachter op het perceel, vertelt op de Open Dag over zijn melkbedrijf. Hij weet alles over biologische melkveehouderij en kan daar zeer boeiend over vertellen. Aan de kant van de Boekhorstvaart heeft pachter Sander Roeleveld unieke tuinen vol met water- en veenbodemminnende gewassen aangelegd. Enkele vaste vrijwilligers laten zien hoe zij samen de tuin laten floreren.

Locatie

Perceel Oud Ade, gelegen aan het weggetje Vennemeer (bocht Leidseweg nabij Vennemeer), is één van de oudste en grootste percelen van burgercoöperatie Land van Ons. Tijdens de Open Perceeldag staat er bij de ingang een kraampje waar je informatie krijgt over dit initiatief en waar je een routebeschrijving krijgt. Iedereen is van harte welkom en aanmelden is niet nodig, maar kom met de fiets, want parkeergelegenheid is zeer beperkt.

Let op: bij grote onweersdreiging, langdurige stevige regenval, of heel hoge temperaturen gaat de Open Dag niet door.

Uit de krant