
Inleverpunt voor vuurwerk
AlgemeenHeb jij thuis nog vuurwerk liggen van voorgaande jaarwisselingen? Op 30 september kun je dit veilig, anoniem en straffeloos inleveren.
Dan opent de gemeente Leiden een inleverpunt op het parkeerterrein naast Combibad en IJshal De Vliet. Het inleverpunt is er ook voor inwoners van de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Zoeterwoude en de rest van de regio.
Ook vuurwerk dat al langer verboden is voor consumenten zoals cobra’s, nitraten en shells kun je inleveren. Zelfgemaakt vuurwerk wordt niet ingenomen. Dat is zelfs voor professionals te gevaarlijk. Al het ingeleverde vuurwerk wordt vernietigd.
De inleveractie vindt plaats op woensdag 30 september, 8.30-16.30 uur. Een afspraak is niet nodig.
Sinds deze maand geldt er een landelijk vuurwerkverbod. Klein vuurwerk uit categorie F1, zoals sterretjes en knalerwten, blijft toegestaan. Voor al het andere vuurwerk worden er vanaf 1 september door het hele land inleverdagen georganiseerd.













