Zes mille voor projecten in Oekraïne

goed n De Open Dag van Rotary Club Leiderdorp heeft meer dan zesduizend euro opgebracht voor steun en hulp aan projecten in Oekraïne. 

'We zijn ongelooflijk blij met de belangstelling tijdens onze Open Dag en de donaties van de aanwezigen en van de clublede'”, zegt organisator Nico van Ooik.


De opbrengst wordt besteed aan digitale ondersteuning van het onderwijs, aan een schuilkelder waar lessen kunnen worden gegeven en aan een speciale ruimte voor kinderen die vanwege de voortdurende oorlog psychologische ondersteuning nodig hebben. De projecten komen ten goede aan twee scholen in Charkiv: School #121 waar kinderen vaak in de schuilkelder les hebben en School #46, ook wel de “metroschool” genoemd. Deze school wordt zo genoemd omdat de klaslokalen zich – vanwege de oorlogsomstandigheden – inmiddels in de gangen van een metrostation bevinden.


Op het programma stonden onder meer een zangoptreden van vluchtelingen uit Oekraïne en presentaties over de omstandigheden waaronder Oekraïners sinds de oorlog in 2022 begon moeten leven. Ook was er een buffet met allerlei lekkers gemaakt en verzorgd door Oekraïense vrijwilligers die in Leiden en omstreken wonen. 'Medeleven heeft voor iedereen een persoonlijke betekenis. Dat wisten de ooggetuigen van de bombardementen in Kyiv en de gevolgen van de aanhoudende energiecrisis in het land ons wel duidelijk te maken. We kijken niet alleen terug op een zeer geslaagd evenement', zegt Van Ooik, 'maar we zijn vooral blij dat de inzet van zoveel vrijwilligers, belangstellenden en clubleden voor een mooie Open Dag en een hele mooie opbrengst hebben gezorgd. In deze dag voor en door Oekraïners bracht Rotary hun Leiderdorp weer even dichter bij Oekraïne!'


Rotary Club Leiderdorp staat midden in de samenleving. Leden van de club voeren projecten uit en geven hulp in Leiderdorp daar waar anderen die niet kunnen geven. Zo is de club al meer dan 20 jaar met andere Rotary Clubs in Leiden en Oegstgeest actief betrokken bij het jaarlijkse 3-Octobary evenement om ouderen te laten genieten van de festiviteiten van Leidens Ontzet op 3 oktober.


Wie wil doneren aan de projecten van Rotary Club Leiderdorp kan dat doen op rekening NL75RABO0335642276 ten name van Rotaryclub Leiderdorp, o.v.v. Oekraïne.