
Wethouders van Teylingen, Leiden en Leiderdorp huldigden vandaag de 500.00ste passagier van de Zijlpont. Vlnr: wethouder Heleen Hooij (Teylingen), Eefje Meerveld, schipper James Taghavi, wethouder Daan Binnendijk (Leiderdorp), Melis Meerveld en wethouder Yvonne van Delft (Leiden).
(Foto: PR gemeente Teylingen)De Zijlpont, die de Merenwijk (Leiden) en de Zijldijk (Warmond) met elkaar verbindt, verwelkomde vrijdag 10 september de 500.000ste passagier.
Een mijlpaal voor de Zijlpont, die sinds 1993 in de vaart is. De gelukkige passagiers, het echtpaar Melis en Eefje van Meerveld-Vreekamp uit Voorthuizen, ontvingen uit handen van wethouder Yvonne van Delft van Leiden een dinerbon. Schipper James Taghavi ontving een cadeaubon en bloemen uit handen van respectievelijk wethouder Heleen Hooij van Teylingen en wethouder Daan Binnendijk van Leiderdorp.
De Voorthuizers waren bijzonder verrast dat hen de eer te beurt viel om als 500.000ste passagier over te varen en gehuldigd te worden. “Dat hadden we echt niet verwacht. Wij verblijven in een hotel in Leiden en maken in de buurt leuke fietstochten. Het is echt prachtig hier!” Na het overvaren naar de Zijldijk was er koffie met een lekkernij voor de aanwezigen en speelde een accordeonist vrolijke zeemansdeuntjes.
Wethouder Heleen Hooij is blij dat de Zijlpont zo’n groot succes is. “Het veer is cruciaal voor de fietstochten in dit mooie gebied. En wat ben ik blij met onze enthousiaste schipper James Taghavi!”
Wethouder Yvonne van Delft deelt het enthousiasme. “De Zijlpont is een onmisbare schakel in al het moois dat we hier te bieden hebben.”
Wethouder Daan Binnendijk, zelf een fervent fietser, sprak over een toeristisch knooppunt. “Er wordt echt heel veel gebruik gemaakt van de Zijlpont, dat blijkt.”
De Zijlpont vaart in natuurgebied Kagerzoom sinds dit seizoen onder de vlag van de gemeente Teylingen, met steun van de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Het voortbestaan was een tijdje onzeker, maar de drie gemeenten vinden het belang van de Zijlpont erg groot. Schipper James Taghavi wil in ieder geval zelf na dit seizoen nog twee jaar doorvaren.
-
15:10
-
1 dag geleden
-
De kardinaalsmuts-stippelmot
1 dag geleden
-
Lezing over adellijke huizen in het middeleeuwse Leiderdorp
2 dagen geleden
-
Druk bezochte open dag scouting
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
1
-
5 dagen geleden
-
Leiderdorpse molens open voor bezoekers
6 dagen geleden
-
Burgemeester Lenferink ontvangt eerste boek - Leiden Sleutelstad
7 dagen geleden
-
Eerste Poldermarkt bij voormalige A4/HSL infocentrum in Bospolder op 21 mei
8 dagen geleden
-
Natuurspeeltuin zoekt vrijwilligers
8 dagen geleden
-
Feest in Splinterlaan en Hoofdstraat tijdens Leiden Marathon
12 mei, 15:18
-
Gezinsuitbreiding in De Houtkamp
11 mei, 11:38
-
Weggeefwinkel en ontmoetingscentrum in voormalige gemeentewerf gaat morgen open
11 mei, 10:50
-
Onverwachts beschuit met muisjes voor manege Liethorp
10 mei, 15:53
-
Spektakel met zes bands vormt passend slot Oranjefeesten
10 mei, 12:34
-
DoCoS overrompelt RCL
9 mei, 12:11
-
8 mei, 19:28
-
Derde Bevrijdingstaptoe op 8 mei
7 mei, 11:20
-
7 mei, 11:10
Nieuwsoverzicht
-
Feestelijke Nationale Balkon Beweegdag op de Brandwacht
15:10
-
Jeugdfonds Sport & Cultuur lanceert campagne ‘Kies een club’
1 dag geleden
-
De kardinaalsmuts-stippelmot
1 dag geleden
-
Lezing over adellijke huizen in het middeleeuwse Leiderdorp
2 dagen geleden
-
Druk bezochte open dag scouting
2 dagen geleden